Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

powrót do listy

UWAGA!

Polecane | Programy |
UWAGA!
UWAGA! 

Reporterzy „Uwagi!” nie zwalniają tempa. Miniony sezon należał do nich! To właśnie dziennikarze programu jako pierwsi zaczęli pokazywać pandemiczną rzeczywistość z mobilnego studia poruszającego się po ulicach Warszawy. Ryszard Cebula, Tomasz Kubat i Zbigniew Łuczyński – każdego wieczoru, niezależnie od okoliczności, spotykają się z widzami ITVN, żeby poinformować ich o rzeczach ważnych i poruszających. Na nowe odcinki programu zapraszamy od poniedziałku do piątku o godzinie 20.20 (CET - Berlin, Paryż), 20.00 (CST - Chicago), 21.00 (EST - Nowy Jork, Toronto) oraz w soboty i niedziele o godzinie 19.45 (CET - Berlin, Paryż), 19.35 (CST - Chicago), 20.35 (EST - Nowy Jork, Toronto).

Ostatni sezon to okres pandemii, która zaskoczyła wszystkich. Wyjątkowa rzeczywistość przyniosła nowe problemy, z którymi wszyscy się mierzymy. W tym niecodziennym okresie reporterzy „Uwagi!” odpowiedzieli na zgłoszenia ludzi z problemem pozyskania świadczeń od ZUS-u. Nie odmówili wsparcia opiekunom niepełnosprawnych dzieci,pozostawionym bez pieniędzy i terapeutów. Izolacja, która dotknęła wszystkich, spowodowała wzrost przemocy domowej. Jedną z ofiar jest Patrycja. Wraz z czteroletnim synkiem musiała uciekać z piekła, jakie w domowym zaciszu zgotował jej mąż. Ogromny odzew od widzów po obejrzeniu reportażu pozwolił dziennikarzom „Uwagi!” otoczyć ją opieką i znaleźć jej oraz dziecku schronienie.Czas ataku wirusa Covid-19 to także moment, kiedy na antenie zadebiutował nowy program twórców „Uwagi!”–„Uwaga! Koronawirus”. Od początku pandemii w specjalnym codziennym raporcie dziennikarze zadawali ekspertom najważniejsze pytania, dementowali nieprawdziwe doniesienia i dawali wskazówki widzom, jak dbać o siebie oraz bliskich.Twórcy „Uwagi!”, chcąc być jeszcze bliżej ludzi, uruchomili mieszczące się w elektrycznym autobusie miejskim mobilne studio, które jako pierwsze wyjechało na opustoszałe wówczas ulice Warszawy. Każdego wieczoru w studiu na kołach prowadzący gościł eksperta, który pomagał uporządkować wiedzę.

 

Co równie istotne, dziennikarze nie pozwolili, aby pandemia przykryła inne ważne i dramatyczne tematy. Przykłademjest choćby reportaż o trwającym pięć lat koszmarze dziewczynki – ofierze molestowania seksualnego przezojca. Twórcy programu naświetlili tragedię, do której przyczyniła się obojętność ludzi i instytucji. Kamer „Uwagi!”nie mogło zabraknąć także podczas ewakuacji schroniska dla zwierząt w Radysach, dziś określanego mianemnajgorszego w Polsce.„Uwaga!”– zawsze w Twojej sprawie. Jak wygląda życie po pandemii? Na ile zmienił się nasz kraj i świat? O tym możnabędzie dowiedzieć się z nowego sezonu programu.

FAKTY
Następny artykuł:

FAKTY

tvnpix