Aktualności

powrót do listy

SZPITALNI KAPELANI

Seriale |
SZPITALNI KAPELANI
Szpitalni kapelani_ABC_1.jpg 

SZPITALNI KAPELANI

Każdego dnia do szpitali w Australii trafia blisko 40 000 pacjentów pochodzących z różnych zakątków świata. Lekarze korzystają z wszelkich dostępnych metod, by przywrócić im zdrowie. Co więcej, w tych trudnych, dramatycznych chwilach chorzy mogą również liczyć na duchowe wsparcie kapłanów. Zapraszamy na wyjątkową serię dokumentalną o przedstawicielach różnych wyznań, którzy każdego dnia towarzyszą potrzebującym w ich zmaganiach z różnymi dolegliwościami. „Szpitalni kapelani” będą gościć na antenie ITVN w każdą niedzielę od 23 sierpnia. Na pierwszy odcinek zapraszamy o godz. 15.00 (CET – Berlin, Paryż), . 14.25 (CDT – Chicago) i 15.25 (EDT – Nowy Jork, Toronto)!

Szpitale często kojarzą się z surowym, sterylnym i bezdusznym ośrodkiem. Są jednak miejsca, gdzie duchowny w parze z lekarzem stanowią najważniejszy duet na oddziale, a chorego leczy się kompleksowo, dbając nie tylko o jego ciało, ale i duszę. W serialu dokumentalnym „Szpitalni kapelani” poznają Państwo wzruszające historie pacjentów australijskich szpitali oraz ich spirytualną, często ostatnią, podróż, w której towarzyszą im tytułowi kapłani. Jak pomóc ludziom, którym często nie pozostaje nic innego, niż oczekiwanie na cud?

Szpitalni kapelani_ABC_2.jpgSzpitalni kapelani_ABC_2.jpg

Mimo że wszystkich pacjentów traktuje się tu tak samo, mają oni zupełnie inne potrzeby duchowe. Zadaniem szpitalnych kapelanów jest jednakowe wspieranie wszystkich chorych bez względu na to, czy są katolikami, protestantami, muzułmanami, judaistami, buddystami czy wyznawcami wierzeń ludowych. Niezależnie od pochodzenia, koloru skóry i wiary każdy z nich musi odpowiedzieć na to samo, fundamentalne pytanie: jak stawić czoła tajemnicy cierpienia, bólu i rozpaczy? Ta wyjątkowa seria dokumentalna pozwala poznać szpitalne życie z zupełnie innej perspektywy. Na drugi odcinek zapraszamy 30 sierpnia o godz. 14.20 CET.

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA

 

 

NA JĘZYKACH
Następny artykuł:

NA JĘZYKACH

tvnpix