Aktualności

powrót do listy

SZPITAL

Polecane | Seriale |
SZPITAL
SZPITAL  Foto: TVN / MICHAŁ LICHATŃSKI / EAST NEWS

SZPITAL 352 – 356

 

Każdy z odcinków „Szpitala” tworzy odrębną całość. Ich finałem jest rozwiązanie zagadki medycznej. Wtedy również widzowie poznają rokowania co do choroby pacjenta oraz rozstrzygnięcie sytuacji prywatnej.Na serial fabularno-dokumentalny „Szpital” zapraszamy od poniedziałku do piątku 24 – 28 sierpnia o godz. 18.10 (CET – Berlin, Paryż, CDT – Chicago) i 19.10 (EDT – Nowy Jork, Toronto) do ITVN.

Pierwszy w tym tygodniu odcinek „Szpitala” to historia brutalnie pobitego Macieja. 18-latek znajduje się w ciężkim stanie. Pacjent zakochał się z wzajemnością w dziewczynie bandyty. Gdy przestępca dowiedział się o romansie partnerki, pobił swojego rywala. Chłopak nie chce się przyznać, kto go skatował, a na oddział dociera jego ukochana. Dziewczyna boi się o życie nastolatka i z myślą o jego bezpieczeństwie zrywa z nim. Wkrótce na SOR dociera też sam bandyta, zastrasza chłopaka i grozi, że skrzywdzi jego siostrę. Na jaki czyn jeszcze się odważy?

We wtorek na oddział trafia 67-letnia Róża, która opiekowała się swoim 4-letnim wnuczkiem. Kiedy schyliła się, żeby założyć mu buty, straciła przytomność. Przerażony chłopiec uciekł z domu, ale nikt o tym nie wie. Kobieta odzyskuje świadomość i orientuje się, że wnuk zniknął. Jej córka wraca do domu, bo ma nadzieję, że odnajdzie tam syna. Okazuje się, że przestraszony maluch kilka godzin spędził na mrozie. Rodzice odnajdują wyziębione dziecko w parku. Lekarze podejrzewają, że czterolatek ma odmrożenia. Czy zespołowi uda się uratować jego życie?

Następnego dnia na pogotowie zostaje przywieziony Paweł razem z ciężarną kochanką Emilią. Para miała wypadek samochodowy. Dziewczyna straciła panowanie nad kierownicą, nie mogła zahamować i uderzyła w drzewo. Mężczyzna ma liczne złamania, a jego stan jest ciężki. Tego dnia miał zerwać zaręczyny ze swoją narzeczoną. Nikt nie wie, że to właśnie ona, w akcie zemsty, przecięła przewody hamulcowe, bo chciała zabić swoją rywalkę. Wkrótce w szpitalu pojawia się partnerka mężczyzny. Wybucha awantura. Dawna ukochana nie może pogodzić się z rozstaniem i oskarża dziewczynę, że chciała zabić pacjenta.

W czwartek do placówki zgłasza się 30-letnia Monika z wysoką gorączką, którą od dwóch dni bardzo też boli brzuch. Nie pomagają jej żadne leki, więc zdecydowała się przyjść na oddział ratunkowy. Do szpitala przyjeżdża również siostra kobiety i jej mąż. Wychodzi na jaw, że od ponad roku są kochankami. Żona niewiernego partnera niczego jednak nie podejrzewa. Lekarze nie maja pojęcia o nieleczonej od dzieciństwa chorobie genetycznej Moniki, tzw. zespole Turnera. 30-latka była zaniedbywana przez matkę, która faworyzowała jej starszą i bardziej atrakcyjną siostrę. Wkrótce kolejne badania potwierdzają, że kobieta musi pozostawać pod stałą opieką neurologa i ginekologa.

Ostatnia odsłona serialu opowiada o 14-letniej Magdzie. Niepełnoletnia wciągnęła do nosa silny narkotyk, bardzo źle się czuje i pluje krwią. Na oddział przywozi ją wychowawczyni z domu dziecka, w którym dziewczyna mieszka od 3 lat. Po tym jak jej matka zginęła w wypadku samochodowym, ojciec nastolatki zaczął pić, a sąd rodzinny odebrał mu dziecko. Pacjentka zażyła środek odurzający, ponieważ boi się spotkania z ojcem, którego nienawidzi. Tymczasem mężczyzna przeszedł terapię i stara się odzyskać córkę. Ta jednak mu nie ufa i kłamie, że ją molestował.

 

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW TVN

SZPITALSZPITAL
Foto: TVN / MICHAŁ LICHATŃSKI / EAST NEWS

DOROTA WAS URZĄDZI
Następny artykuł:

DOROTA WAS URZĄDZI

tvnpix