Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

powrót do listy

SEZON NA ZBRODNIĘ

Polecane | Seriale |
SEZON NA ZBRODNIĘ
SEZON NA ZBRODNIE  Foto: FILM AND PICTURE

SEZON NA ZBRODNIĘ

Od 10 sierpnia w każdy piątek zapraszamy do ITVN na francuski serial kryminalny, ukazujący życie i pracę policjantów z wydziału zabójstw w Paryżu. „Sezon na zbrodnię” wyemitujemy o godzinie 20.00 (CET – Berlin, Paryż), 20.00 (CDT – Chicago) i 21.00 (EDT – Nowy Jork, Toronto).

Bohaterami serialu są policjanci z paryskiego wydziału zabójstw. Ich szefem jest nadkomisarz Rousseau, starszy i doświadczony gliniarz, który dobrze zna policyjną robotę. Jego najbliższą współpracownicą jest Marielle De Luca, specjalistka w profilowaniu przestępców. Do zespołu dołącza również Luc Bissol, absolwent szkoły policyjnej, zdobywający pierwsze szlify jako oficer śledczy.

Tajemnicze sprawy, którymi zajmują się Rousseau i De Luca, wydają się niezwykle trudne do wyjaśnienia. Jedna z nich dotyczy śmierci artysty Maximiliana Mullera. Wydaje się, że popularny twórca nie miał żadnych wrogów. Szybko okazuje się jednak, że podczas organizowanych przez niego happeningów, dochodziło do orgii i gwałtów. Niebawem znalezione zostają kolejne ofiary. Policjanci zaczynają wyścig z czasem, chcąc zapobiec następnym zbrodniom.

Serial koncentruje się również na życiu prywatnym prowadzących śledztwo. Rousseau samotnie opiekuje się sparaliżowaną żoną, która straciła mowę. De Luca zaś wciąż szuka prawdziwego partnera, ukojenie znajdując w przypadkowych znajomościach, nawiązywanych w Internecie. Czy osobiste sprawy mają też wpływ na prowadzone przez nich dochodzenia? W roli żony inspektora Rousseau zobaczymy Jane Birkin. W 1966 roku zagrała ona w słynnym „Powiększeniu” Michelangelo Antonioniego. Kilka lat później zasłynęła wykonaniem piosenki "Je t'aime... moi non plus", którą zaśpiewała wraz z Sergem Gainsbourgiem.

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA

POPOŁUDNIOWE DOKUMENTY
Następny artykuł:

POPOŁUDNIOWE DOKUMENTY

tvnpix