Aktualności

powrót do listy

PREMIERY FILMOWE W ITVN

Polecane | Filmy |
PREMIERY FILMOWE W ITVN
HANNAH ARENDT  Foto: Aurora films

PIĄTKOWE PREMIERY FILMOWE W ITVN


Wrzesień to czas obchodów rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej. Z tej okazji ITVN przygotował wyjątkową ofertę filmową. Na historie opowiadające losy ludzi, którzy przeżyli piekło wojny, a także kolejnych pokoleń zmagających się z piętnem historii zapraszamy w każdy piątek o godzinie 21.00 (CET – Berlin, Paryż), 21.00 (CDT – Chicago) i 22.00 (EDT – Nowy Jork, Toronto) do ITVN.

4 września zaprezentujemy opowieść o Hannah Arendt, należącej do grona najbardziej wpływowych myślicielek XX wieku, niemieckiej filozofce, której idee zmieniły sposób myślenia o Holocauście, a teza o „banalności zła” wywołała powszechne oburzenie. Dramat „Hannah Arendt” otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Valladolid 2012.

Film, który wyemitujemy 11 września oparty jest z kolei na motywach powieści nominowanego do Nagrody Pulitzera Arnosta Lustiga. Autor niemal całą swoją twórczość poświęcił tematyce Holocaustu. W dramacie „Colette” również wraca do osobistych wspomnień z czasów zagłady - doświadczeń z obozu koncentracyjnego i prób ucieczki z piekła Auschwitz. To opowieść o potędze miłości, ludziach, którzy znaleźli się w sytuacji ekstremalnej i pragnieniu wolności, które nigdy nie ma granic.

COLETTECOLETTE
Foto: CESKA TELEVIZE

W kolejny piątek zapraszamy na wzruszającą podróż do przeszłości. Bohaterowie dramatu „Gorzkie wiśnie” z różnych powodów wspólnie wyruszają do Oświęcimia, gdzie każdy z nich będzie musiał zmierzyć się z własnymi duchami. Widzowie poznają słynną aktorkę Lenę, wracającą do rodzinnego miasta po śmierci matki, Juliusza, którego ojciec był strażnikiem w obozie zagłady, a także księdza Richarda borykającego się z wątpliwościami.

GORZKIE WIŚNIEGORZKIE WIŚNIE
Foto: EASTWEST FILM DISTRIBUTION

Ostatnią propozycję filmową w tym miesiącu będzie duńsko-norwesko-niemiecka produkcja „Dwa życia”. Kiedy po upadku muru berlińskiego nieznane dotąd i zatajone fakty mogą ujrzeć światło dzienne, ambitny prawnik rozpoczyna trudne śledztwo dotyczące jednej z podopiecznych sierocińca dedykowanego dzieciom z potępionych związków Norweżek i Niemców. Katerina, która po dramatycznej ucieczce z NRD odnalazła matkę w Norwegii okazuje się skrywać szokująca historię. Na jej finał zapraszamy 25 września o godzinie 21.00 (CET – Berlin, Paryż), 21.00 (CDT – Chicago) i 22.00 (EDT – Nowy Jork, Toronto) do ITVN.

 

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORÓW

 

WRZEŚNIOWY CYKL DOKUMENTALNY
Następny artykuł:

WRZEŚNIOWY CYKL DOKUMENTALNY

tvnpix