Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

powrót do listy

POLACY I NIEMCY - HISTORIA SĄSIEDZTWA

Seriale | Dokumenty |
POLACY I NIEMCY - HISTORIA SĄSIEDZTWA
POLACY I NIEMCY - HISTORIA SASIEDZTWA  Foto: TVN Reinhard Berg

POLACY I NIEMCY – HISTORIA SĄSIEDZTWA

„Polacy i Niemcy – Historia sąsiedztwa” to serialowy dokument polsko-niemieckiej koprodukcji ukazujący przebieg stosunków na linii dwóch przyległych państw. Całość liczy cztery epizody, spośród których każdy traktuje o innym etapie relacji. Zapraszamy do oglądania premiery ITVN w piątki już od 6 stycznia o godz. 20.00 (CET – Berlin, Paryż), 20.00 (CST – Chicago) i 21.00 (EST – Nowy Jork, Toronto)!

Tysiącletnia historia zależności polsko-niemieckiej jest nierzadko przedstawiana w bardzo zniekształcony sposób. Najczęściej mówi się o wojnach, okupacji czy rozbiorach. Taka tematyka odzwierciedla jedynie część przeszłości. Tymczasem okazuje się, że wcześniejszy związek między Niemcami a Polakami był zazwyczaj przyjazny, nastawiony na sąsiedzką współpracę, intensywną wymianę kulturową oraz zgodne współistnienie...

POLACY I NIEMCY - HISTORIA SĄSIEDZTWAPOLACY I NIEMCY - HISTORIA SĄSIEDZTWA
Foto: TVN Reinhard Berg

Każdy z czterech odcinków serialu „Polacy i Niemcy – Historia sąsiedztwa” przybliży naszym widzom inny rozdział tego okresu. Pierwszy, pod tytułem „Pokój i wojna”, obejmie czasy od wczesnego średniowiecza, aż do XVIII wieku. Drugi „Wrogowie i przyjaciele” przedstawi okres od rozbiorów Polski do czasów nowożytnych. Trzeci „Połączeni wspólnym losem” opowie o diasporze żydowskiej w obu krajach. Natomiast ostatni „Wrocław – Breslau" pokaże, jak duży wpływ na historię Środkowej Europy miała dolnośląska metropolia, która na przestrzeni lat należała do terytorium sześciu różnych państw.

W prezentowanym cyklu pojawią się wypowiedzi ekspertów, inscenizowane sekwencje historyczne oraz animacje komputerowe. Wśród specjalnych konsultantów znajdą się: dr Peter Oliver Loew, prof. Igor Kąkolewski i prof. dr Krzysztof Ruchniewicz. Fabularne sceny zobrazują natomiast kluczowe momenty wspólnych dziejów. Autorami serialu są Andrzej Klamt i Giordan Maugg. Zachęcamy do poszerzenia swej wiedzy z ITVN!

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA

POLACY I NIEMCY - HISTORIA SASIEDZTWAPOLACY I NIEMCY - HISTORIA SASIEDZTWA
Foto: TVN Reinhard Berg

REZERWOWY KANDYDAT: MARCIN MELLER
Następny artykuł:

REZERWOWY KANDYDAT: MARCIN MELLER

tvnpix