Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

powrót do listy

MEGATRANSPORTY

Polecane | Programy |
MEGATRANSPORTY
MEGATRANSPORTY  Foto: TVN

MEGATRANSPORTY

Ekipa programu „Megatransporty” podejrzy z bliska ciężką i odpowiedzialną pracę kierowców, pilotów i logistyków zajmujących się drogowym transportem wielkogabarytowym. Jak sobie poradzą, jakie trudności ich czekają i jak wygląda ich praca? Zapraszamy  do ITVN we wtorek 23 października o godzinie 21.00 (CET – Berlin, Paryż) i w czwartek 25 października o godzinie 22.05 (CDT – Chicago), 23.05 (EDT – Nowy Jork, Toronto).

Ponadnormatywne ładunki wymagają precyzyjnego zaplanowania kilkusetkilometrowej trasy, fachowego zabezpieczenia i współpracy całego zespołu podczas realizacji zadania. Ekipy będą musiały mierzyć się też z wyśrubowanymi terminami oraz nieplanowanymi zdarzeniami losowymi, które nierzadko podniosą wszystkim ciśnienie.

We Wrocławiu rozpocznie się skomplikowany załadunek lokomotywy z czasów II Wojny Światowej - parowóz podpięty do tendra (małego wagonu na węgiel) stoi na nieużywanym torowisku, dlatego nie obejdzie się bez synchronicznej pracy dźwigów. W Koninie na transport czekają dwa stalowe elementy dźwigu, przy których nawet ciężarówki wyglądają jak resoraki - każdy z nich ma około 50 metrów długości, a dodatkowym utrudnieniem będzie odpowiednie wyważenie naczepy Grzymka ze względu na przesunięty środek ciężkości. W Świdnicy na naczepę trafi prostokątna 30-tonowa rama do generatora - z uwagi na nietypowe rozmiary ładunku zestaw ekipy z Legnicy będzie zajmował niemal całą szerokość drogi.

TEKST TVN TURBO

ŻYCIE BEZ WSTYDU
Następny artykuł:

ŻYCIE BEZ WSTYDU

tvnpix