Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

powrót do listy

MEGATRANSPORTY

Polecane | Programy |
MEGATRANSPORTY
MEGATRANSPORTY  Foto: TVN

MEGATRANSPORTY

W programie „Megatransporty” towarzyszymy z kamerą pracownikom wyspecjalizowanych polskich firm transportowych, na których barkach spoczywa odpowiedzialność za bezpieczne i terminowe dostarczenie ponadgabarytowych ładunków do miejsca przeznaczenia. Z jakimi wyzwaniami mierzą się każdego dnia, jak i kiedy odbywa się rozładunek? Na te inne pytania odpowiemy we wtorki od 24 lipca o godzinie 21.05 (CET – Berlin, Paryż) i w czwartki od 26 lipca o godzinie 22.00 (CDT – Chicago), 23.00 (EDT – Nowy Jork, Toronto). Zapraszamy do ITVN! 

MEGATRANSPORTYMEGATRANSPORTY
Foto: TVN

W czwartej serii programu „Megatransporty” pokażemy między innymi wymagający wielkiego kunsztu przewóz 40-metrowego elementu rafinerii, wyruszymy w blisko 700-kilometrową trasę z kopalnianymi wozidłami do transportu kruszywa i przekonamy się, jak skomplikowanym zadaniem jest ładunek o dużej wadze i bardzo nieregularnym kształcie: dysza do pogłębiarki.

W Puławach rozpocznie się skomplikowany załadunek - długi na niemal 40 metrów element rafinerii wraz z drugim, nieco krótszym, jest wart 3 miliony złotych, dlatego ekipa z Szydłowca musi być bardzo ostrożna. Do Świnoujścia trafią wozidła służące do przewozu kruszywa używane w kopalniach i kamieniołomach - na ładunek czekają dwa zestawy z Zabrza, mające wykonać transport na trasie liczącej blisko 700 kilometrów. Z gdańskiej fabryki nie bez kłopotów wyruszy konwój wiozący dwie dysze do statku-pogłębiarki - ładunek o nieregularnym kształcie jest szeroki na niemal 6,5 metra i waży 39 ton.

TEKST TVN TURBO

 

WARSZTAT URODY
Następny artykuł:

WARSZTAT URODY

tvnpix