Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

powrót do listy

MARTYNA NA KRAŃCU ŚWIATA

Polecane | Programy |
MARTYNA NA KRAŃCU ŚWIATA
MARTYNA NA KRAŃCU ŚWIATA  Foto: TVN

MARTYNA NA KRAŃCU ŚWIATA

Jedną z najważniejszych wartości w życiu Martyny Wojciechowskiej jest wolność. Podróżniczka postanowiła sprawdzić, co dokładnie oznacza to pojęcie także dla jej bohaterów. Tym razem widzowie będą mieli okazję zobaczyć nieemitowane wcześniej, poszerzone wersje fragmentów podróży Martyny do Japonii, Mongolii, Pakistanu i Boliwii! Powstały z nich aż cztery niezwykłe dokumenty. Zapraszamy do ITVN w środę od 2 stycznia o godzinie 21.35 (CET– Berlin, Paryż), 21.10 (CST – Chicago), 22.10 (EST – Nowy Jork, Toronto).

Dziennikarka od lat odkrywa najbardziej odległe zakątki naszego globu. Podczas wszystkich edycji programu „Kobieta na krańcu świata" niestrudzona podróżniczka zabrała widzów w niezwykłą podróż do prawie 60 krajów, przedstawiając historie ponad 70 kobiet. Co zobaczą widzowie w programie „Martyna na krańcu świata"? Będą to na nowo opowiedziane historie, dodatkowi bohaterowie oraz ciekawe, nieporuszone do tej pory wątki. Martyna ponownie zabierze widzów na sam kraniec świata! Każdy odcinek to 40-minutowy dokument z niezwykłą historią.

Na krańcach Mongolii, w surowych górach Ałtaju, potomkowie koczowniczych plemion Azji do dziś pielęgnują zwyczaje sprzed 3 tysięcy lat polując z orłami. Według tradycji, myśliwymi mogą być wyłącznie mężczyźni. Martyna Wojciechowska dotarła jednak do wyjątkowej czternastolatki o imieniu Akhbota, która łamie wszelkie stereotypy.

Miłość niejedno ma imię… Martyna Wojciechowska pozna jej wyjątkowe oblicze podczas wizyty w Tokio, gdzie odwiedzi mężczyznę zakochanego w… lalce. Szacuje się, że w Japonii mieszka aż 20 tysięcy mężczyzn, którzy wiodą życie z wybrankami z plastiku.

W Pakistanie każdego dnia kolejne kobiety padają ofiarami poparzenia kwasem. Zazwyczaj karane są w ten sposób za nieposłuszeństwo przez swoich mężów. Zgodnie z tamtejszą kulturą, powinny być wobec nich uległe i zależne. W kraju męskiej dominacji są jednak kobiety, które biorą sprawy w swoje ręce i zmieniają rzeczywistość.

Obok nowoczesnego świata, zaledwie 30 kilometrów od Santa Cruz, żyją menonici, jedna z najbardziej zamkniętych społeczności na świecie. Prowadzą życie z dala od cywilizacji, technologii i elektryczności. Skupiają się głównie na uprawie roli i hodowli zwierząt, a ich codzienne zajęcia podporządkowane są kultywowaniu religii. Martyna odwiedzi mieszkającą w Boliwii rodzinę menonitów, by przekonać się jak wygląda ich życie.

Więcej na www.itvn.pl

TEKST TVN

ITVN
Następny artykuł:

ITVN

tvnpix