Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

powrót do listy

KOŁYSANKA Z PHNOM PENH

Dokumenty |
KOŁYSANKA Z PHNOM PENH
KOŁYSANKA Z PHNOM PENH 

KOŁYSANKA Z PHNOM PENH

Dokument „Kołysanka z Phnom Penh” przedstawia wstrząsające realia życia w Kambodży. To historia Ilana, izraelskiego Żyda, trudzącego się ulicznym wróżbiarstwem. Jaka przyszłość czeka jego rodzinę? Film otrzymał Nagrodę Główną „Srebrny Lajkonik” oraz nagrodę „Srebrny Róg” dla najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Na seans zapraszamy do ITVN w sobotę 9 stycznia o godzinie 21.40 (CET – Berlin, Paryż), 20.55 (CST – Chicago) i 21.55 (EST – Nowy Jork, Toronto).

Ilan Schickman w poszukiwaniu lepszego życia opuścił rodzinny Izrael. Obecnie mieszka w Phnom Penh w Kambodży. Razem z khmerską partnerką, Saran, wychowuje dwie córeczki, z których tylko jedna to jego dziecko. Rodzina Ilana żyje w nędzy. Mężczyzna zarabia, stawiając wróżby z kart Tarota. Pracuje w nocy, na ulicy pełnej dealerów i seksturystów. Saran, jak większość młodych kobiet w tym mieście, wcześniej była prostytutką. Jest alkoholiczką. Wiele faktów z jej przeszłości pozostaje tajemnicą, wiadomo tylko, że miała więcej dzieci. Dwoje z nich wychowują jej rodzice, ale inne mogły zostać sprzedane.

KOLYSANKA Z PHNOM PENH_CATS AND DOGS_2.jpgKOLYSANKA Z PHNOM PENH_CATS AND DOGS_2.jpg

Reżyser dokumentu „Kołysanka z Phnom Penh” z ukrytej kamery filmuje rozmowy z alfonsami, którzy za sto dolarów proponują mu seks z dziesięcioletnią dziewczynką. W tym świecie każdy dzień to walka o przetrwanie. Twórcy materiału towarzyszą również rodzinie Ilana w ich codziennej tułaczce po ulicach i podróży na wieś do rodziców Saran. Obserwujemy pełne napięcia relacje partnerów. Niepewna przyszłość całej rodziny permanentnie niesie ze sobą poczucie zagrożenia. Reżyser pokazuje ich życie bez upiększeń, ale też z ogromną empatią. Jest wyczulony na każdy szczegół przerażającej rzeczywistości, którą obserwuje, a pytające spojrzenia dzieci na długo pozostaną w pamięci widzów ITVN.

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA

CIEŃ PRZEZNACZENIA
Następny artykuł:

CIEŃ PRZEZNACZENIA

tvnpix