Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

powrót do listy

EFEKT DOMINA

Polecane | Programy |
EFEKT DOMINA
EFEKT DOMINA  Foto: TVN

EFEKT DOMINA 6 – odc. 6

Program, Polska, rok produkcji: 2019

Tym razem Dominika Kulczyk przyjeżdża do Nepalu, by razem z pracownikami organizacji 3Angels Nepal ratować ofiary handlu ludźmi i wesprzeć proces ich rehabilitacji. Zapraszamy na szósty odcinek programu „Efekt Domina” do ITVN w niedzielę 21 lipca o godzinie 10:55! (CET – Berlin, Paryż) 10:45 (CST – Chicago), 11:45 (EST – Nowy Jork, Toronto).

Jednym ze sposobów walki z handlem ludźmi na międzynarodową skalę jest skuteczny system kontroli, który uniemożliwia przemytnikom wywożenie ofiar do innych krajów. Granica między Indiami a Nepalem jest otwarta, rozciąga się na górskich stokach Himalajów i ma ponad tysiąc siedemset kilometrów długości. Swobodny przepływ ludzi i towarów miał usprawnić współpracę handlową między tymi dwoma krajami i tym samym przyczynić się do rozwoju gospodarki. Szlak okazał się jednak doskonałą trasą dla pośredników biorących udział w handlu ludźmi. Fałszywymi obietnicami ściągają oni do Indii ludzi spragnionych lepszego życia. Inni są wywożeni siłą. Większość ofiar handlarzy stanowią kobiety i dzieci. Pracownicy i wolontariusze organizacji 3Angels Nepal patrolują granicę, by ratować ludzi pozbawionych wolności lub bliskich jej utracenia. Odbijają ofiary handlu ludźmi i pomagają im wrócić do normalnego życia. Prowadzą działania, które mają na celu budowanie świadomości społecznej w Nepalu - kraju, gdzie z powodu biedy i braku dostępu do edukacji ludzie dają się zwieść obietnicom handlarzy. 3Angels Nepal to kobiety i mężczyźni, którzy walczą w obronie podstawowego prawa człowieka, jakim jest możliwość decydowania o swoim życiu. Dominika Kulczyk dołącza do nich by przyjrzeć się bliżej pracy tej wyjątkowej organizacji i wraz z Kulczyk Foundation wesprzeć ofiary w powrocie do zdrowia.

TEKST TVN

SAMOCHÓD MARZEŃ. KUP I ZRÓB
Następny artykuł:

SAMOCHÓD MARZEŃ. KUP I ZRÓB

tvnpix