Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

powrót do listy

EFEKT DOMINA

Polecane | Programy |
EFEKT DOMINA
EFEKT DOMINA  Foto: TVN

EFEKT DOMINA 6 – odc. 1

Program, Polska, rok produkcji: 2019

 

Dominika Kulczyk, jedyna polska filantropka, która poprzez osobiste zaangażowanie realizuje programy pomocowe na całym świecie, w szóstej serii autorskiego cyklu dokumentalnego „Efekt Domina” dociera do potrzebujących w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Na miejscu pomaga rozwiązywać problemy lokalnych społeczności, troszczy się o lepsze dzieciństwo, zapewnia dostęp do edukacji i opieki medycznej, ale przede wszystkim upomina się o wolność.W pierwszym odcinku zapraszamy do Ghany!Zapraszamy na pierwszy odcinek szóstego sezonu programu „Efekt Domina” - w ITVN, w niedzielę 16 czerwca o godzinie 10:55! (CET – Berlin, Paryż), 10:45 (CST – Chicago), 11:45 (EST – Nowy Jork, Toronto).

EFEKT DOMINAEFEKT DOMINA
Foto: TVN

„To przerażające i niedopuszczalne, że w XXI wieku wciąż żyje 40 milionów niewolników, w tym 10 milionów to dzieci. Wobec obojętności świata problem ten narasta. Dlatego wspólnym mianownikiem działań Kulczyk Foundation ukazanych w szóstej serii „Efektu Domina” jest chęć przywrócenia najmłodszym utraconego dzieciństwa” – mówi Dominika Kulczyk. W nowej serii „Efektu Domina” zabierzemy widzów do Ghany. To kraj, w którym życie dzieci kosztuje kilkadziesiąt dolarów. Czasami nawet pięciolatki są sprzedawane przez rodziców. Kupcami są m.in. rybacy znad jeziora Wolta, którzy zmuszają je do pracy przy połowach w warunkach zagrażających życiu. Prawie wszystkie pracują po kilkanaście godzin dziennie i są surowo karane za każde nieposłuszeństwo. Wsparcie Kulczyk Foundation dla Partners in Community Development (PACODEP) – miejscowej organizacji pozarządowej walczącej z niewolnictwem – umożliwiło uratowanie już ponad 20 osób! W prowadzonej przez nich „Wiosce Życia” najmłodsi znajdują bezpieczny dom i szkołę. Odzyskują dzieciństwo i otrzymują szansę na lepszą przyszłość. George Achibra Senior, założyciel PACODEP i emerytowany nauczyciel, jak też George Achibra Junior, jego syn, wspólnie walczą o wolność najsłabszych

 

TEKST TVN

BIG BROTHER
Następny artykuł:

BIG BROTHER

tvnpix