Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

powrót do listy

CZAS NIEDOKOŃCZONY. WIERSZE KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO

Polecane | Dokumenty |
CZAS NIEDOKOŃCZONY. WIERSZE KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO
CZAS NIEDOKONCZONY. WIERSZE KSIEDZA JANA TWARDOWSKIEGO  Foto: Kino Świat

CZAS NIEDOKOŃCZONY. WIERSZE KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO

15 sierpnia o 16.30 (CET – Berlin, Paryż), 16.30 (CDT – Chicago), 17.30 (EDT – Nowy Jork, Toronto) zapraszamy na wyjątkowy dokument „Czas niedokończony. Wiersze księdza Jana Twardowskiego”. Film przedstawia twórczość księdza pety oczami czytelników. Odnajdują w jego tekstach symboliczny kontekst do własnego życia.

Wiersze Twardowskiego inspirują ludzi różnego pochodzenia, często z odmiennymi wizjami i podejściem do życia. Może to być polsko-włoska para, oczekująca narodzin dziecka lub nastolatek przygotowujący się do egzaminu w szkole, oraz ci, którzy znali księdza osobiście. Jego poezja daje nadzieję i wiarę. Film przedstawia twórczość księdza Jana Twardowskiego oczami czytelników. Był on poetą i przedstawicielem współczesnej liryki religijnej. Za pomocą wiary wspierał całą Polskę.

CZAS NIEDOKONCZONY. WIERSZE KSIEDZA JANA TWARDOWSKIEGOCZAS NIEDOKONCZONY. WIERSZE KSIEDZA JANA TWARDOWSKIEGO
Foto: Kino Świat

Reżyser Dariusz Gajewski w swoim dokumencie pokazuje, jak dzieła księdza Twardowskiego odradzają się w nowych pokoleniach Polaków. Bohaterami filmu są zwykli ludzie, którzy odnajdują w jego tekstach symboliczny kontekst otaczającego świata.

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA

SZLAKIEM FRANCUSKIEGO WYBRZEŻA
Następny artykuł:

SZLAKIEM FRANCUSKIEGO WYBRZEŻA

tvnpix