Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

powrót do listy

19+, O MŁODOŚCI

Polecane |
19+, O MŁODOŚCI
19+  Wideo: TVN

19+, WSPÓŁCZEŚNIE O MŁODOŚCI

– „19+" to przede wszystkim opowieść o młodości, o dziewiętnastolatkach, którzy cieszą się sobą i odkrywaniem świata. Te historie łączy radość, młodzieńczy entuzjazm, gotowość do zmian i do podejmowania wyzwań. Nasi bohaterowie nie nudzą się i nie znają rutyny, ciągle muszą robić coś po raz pierwszy w życiu i nieustannie ciekawi są każdego następnego dnia. „19+" to serial o tym, jak młode lata są piękne i... jak szybko mijają” – w taki sposób przedstawia nowy serial producentka Krystyna Lasoń. Zachęceni jej słowami postanowiliśmy wybrać się na plan zdjęciowy, aby porozmawiać z głównymi bohaterami i dowiedzieć się, dlaczego ich zdaniem warto oglądać nową produkcję i co według nich stanowi jej siłę.

Serial porusza przede wszystkim szeroki wachlarz tematów związanych z problemami młodych ludzi wkraczających w dorosłość. Grupę znajomych poznajemy w przełomowym dla nich momencie – tuż po uroczystym rozdaniu świadectw maturalnych. Główną postacią jest Melania, zwariowana nastolatka, która pragnie zostać gwiazdą Hollywood. Odtwórczyni tej roli przyznała, że podczas roku spędzonego na planie również spełniła się aktorsko, bo od dziecka marzyła, by grać. Podkreśliła też inne cechy wspólne ze swoją bohaterką takie jak optymizm czy wiara w siłę przyjaźni. Jako szczególny walor serialu wymieniła zaś możliwość utożsamienia się młodych widzów z rówieśnikami na ekranie, bo jak sama zwróciła uwagę, przedstawiane sytuacje są bardzo podobne do tych z prawdziwego życia. Dodatkowo w scenach pojawiają się różne typy charakterów, które mimo znacznej odmienności tworzą zgraną paczkę, a przyjaźń stawiają na pierwszym miejscu. Na koniec zaapelowała:– Miło będzie nam, jeśli nasze perypetie obejrzą również osoby dojrzałe, bo często nastolatków traktują bardzo powierzchownie, natomiast my mamy swoje problemy, marzenia i nie wygląda to tak, że chowamy się tylko za swoimi smartfonami.

Spośród barwnych i jednocześnie wyróżniających się ról na szczególną uwagę zasługuje licealne małżeństwo. Kasia i Rafał muszą podołać trudnemu wyzwaniu – wychowaniu dziecka, a rodzicielstwo to poważna próba dla ich związku. Serialowa młoda mama wyeksponowała umiejętność łączenia opieki nad dzieckiem z pracą, dbaniem o dom i, co zaznaczyła żartobliwie, kontrolą nad mężem. Ten z kolei usiłuje być zawsze wyluzowany i ze spokojem patrzeć na wszystko, choć na początku nie zawsze radzi sobie z ojcostwem. Według aktorów ustatkowani widzowie znajdą w serialu interesujące ich wątki, będą ciekawi, jak dziewętnastolatkowie poradzą sobie z niełatwymi zadaniami rodzicielskimi.

Kolorytu całej paczce nadaje jeszcze dwóch młodzieńców prezentujących odrębne osobowości: inteligentny ekscentryk Kacper oraz utalentowany tancerz Sebastian. Pierwszy to indywidualista, żyjący w cyfrowym świecie, studiuje informatykę i z nią też wiąże swoją przyszłość. Drugi marzy o własnym studiu tanecznym. Robi wszystko, by swój cel osiągnąć, gromadząc pieniądze z pracy za granicą. Obaj w trakcie rozmowy z nami zauważyli, że serialowa ekipa jest bardzo oddana sobie. Bardzo się wspiera, ale lubi też pożartować lub zrobić psikusa. „19+" odzwierciedla kłopoty, z jakimi borykają się maturzyści, a mianowicie próbują dostać sie na upragnioną uczelnię albo podjąć pracę. Widzowie mogą oceniać, krytykować, komentować, a tym samym zachęcać do dyskusji na temat obecnej kondycji młodzieży. Publikę „19+" panowie skategoryzowali i sprowadzili do trzech grup: młodszych uczniów, starających się podpatrzeć, jak to będzie za parę lat i co ich czeka, studentów, którzy chcą zweryfikować, na ile przedstawione w serialu sytuacje są tożsame z tym, co rzeczywiście przeżywają oraz starszych – bo oni mają szansę powspominać swoją młodość.

Oprócz tego niezaprzeczalną siłę i nowość w produkcji TVN stanowi videoblog wiodącej bohaterki, która komentuje w ten sposób życie swoje oraz znajomych. Serialowy Rafał zauważył: – Gdy coś się dzieje, a my chcemy się wygadać, sięgamy po telefon, nagrywamy swoje emocje, publikowane od razu na videoblogu. Widać, że ten zabieg jest naturalny, bo działamy pod wpływem chwili. – Natomiast producent wykonawczy Małgorzata Zając-Urbanik zaznaczyła: – To nowatorska forma, zawierająca fabułę, scriped docu i zapis rzeczywistości młodych ludzi. Oni przesądzają też o nowoczesności tego serialu, dają dużo energii, filtrują postaci przez siebie. Pracując z nimi, staraliśmy się pisać scenariusz tak, by nadążać za nimi, oddawać ich emocje najbardziej prawdziwie jak to możliwe. O młodych zwykło się teraz mówić, że są pokoleniem oczekującym czy żądającym, a według mnie w serialu pokazujemy, że wcale tak nie jest, bo mają oni swoje potrzeby, cele. Jeśli na czymś im zależy, to dzielnie walczą. – Nowej produkcji TVN nie można zatem przegapić, dlatego zachęcamy do oglądania premierowych odcinków w ITVN.

NA SERIAL FABULARNO – DOKUMENTALNY „19+” ZAPRASZAMY OD PONIEDZIAŁKU DO CZWARTKU O GODZINIE 20.35 (CET – BERLIN, PARYŻ), 20.35 (CST – CHICAGO) i 21.35 (EST – NOWY JORK, TORONTO) NA ANTENĘ ITVN.

 

MATERIAŁY Katarzyna Ceglińska (ITVN)

NIE WARTO UDAWAĆ KOGOŚ INNEGO. WYWIAD Z BARTKIEM JĘDRZEJAKIEM
Następny artykuł:

NIE WARTO UDAWAĆ KOGOŚ INNEGO. WYWIAD Z BARTKIEM JĘDRZEJAKIEM

tvnpix