Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

powrót do listy

PORT

Polecane | Programy |
PORT
PORT  Foto: TVN

PORT – NOWY PROGRAM

 

W nowym programie przyjrzymy się stoczniowcom zmagającym się ze skomplikowaną operacją wodowania statku. Przybliżymy też pracę pilota, przejmującego stery na statku podczas wejścia do portu - już samo dostanie się na pokład 140-metrowego kolosa płynącego z prędkością 8 węzłów jest wyjątkowo trudne, a ciemność i niska temperatura nie ułatwiają manewru szyprowi pilotówki. Odwiedzimy także terminal kontenerowy, gdzie każda minuta opóźnienia jest ogromną stratą. Na program TVN Turbo „Port” zapraszamy od 22 maja w każdy wtorek o godzinie 21.00 (CET – Berlin, Paryż) i od 24 maja w każdy czwartek 22.00 (CDT – Chicago) i 23.00 (EDT – Nowy Jork, Toronto) do ITVN.

Choć z lotu ptaka przypomina plac zabaw pełen kolorowych klocków, to nie ma tu miejsca na zabawę - dla pracujących w nim ludzi kolejny dzień przynosi nowe wyzwania, a każdy przestój oznacza gigantyczne straty. Port w Gdyni jest dziś (po Gdańsku i Szczecinie) trzecim co do wielkości portem morskim w Polsce - dzięki nowemu programowi będą Państwo mogli zajrzeć do wielu niedostępnych miejsc i poznać ludzi, którzy tam pracują. Przekonają się Państwo, że port to organizm, który tętni życiem przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu - powierzchnia 937 ha i około 40 stanowisk dla statków wymagają trójzmianowej obsady, wykazującej się precyzją, odpornością na stres i zmysłem logistycznym.

PORTPORT
Foto: TVN

W każdym odcinku przybliżymy widzom, to, co naprawdę dzieje się za zamkniętymi bramami portu. Pokażemy niewidoczne na co dzień problemy, z którymi zmagają się setki zatrudnionych tu ludzi. To tutaj nurkowie badają poszycia kontenerowców, piloci wprowadzają je bezpiecznie do doków, a operatorzy dźwigów rozładowują cenne towary. Ostateczny rytm pracy wyznacza jednak najważniejszy gracz, od którego kaprysów bardzo wiele zależy – morze. Na nowy program zapraszamy do ITVN!

TEKST TVN TURBO

W CZYM DO ŚLUBU
Następny artykuł:

W CZYM DO ŚLUBU

tvnpix