Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

powrót do listy

POPOŁUDNIOWE PODRÓŻE Z ITVN

Polecane | Programy |
POPOŁUDNIOWE PODRÓŻE Z ITVN
PODROZNICZKI  Foto: ONZA ENTERTAINMENT S.L.U..jpg

POPOŁUDNIOWE PODRÓŻE Z ITVN

Od poniedziałku do czwartku o godzinie 17.15 (CET – Berlin, Paryż), 17.15 (CDT – Chicago) i 18.15 (EDT – Nowy Jork, Toronto) zapraszamy Państwa na premierowe serie podróżnicze. W ITVN zaprezentujemy niezwykłe wyprawy kobiet na przełomie XIX i XX wieku, unikatowe opowieści taksówkarzy z różnych metropolii, zupełnie inne spojrzenie na Chiny oraz historię podboju świata przez trzy miasta: Amsterdam, Londyn i Nowy Jork. Tego nie można przegapić!

W poniedziałki zapraszamy na serię dokumentalną „Chiny z bliska”, która odkryje przed widzami ten wyjątkowy kraj z bogatą historią i nieskończoną liczbą opowieści. Chiny mają wyjątkową tradycję oraz kulturę. Trzydzieści lat wzrostu gospodarczego przyniosło dużą ilość zmian, pozytywnych i negatywnych. Z jednej strony otyłość,  głód,  tęsknotę do lepszego życia, z drugiej – szczęście i nowe wyzwania. Gdy dzieci z wielkiego miasta przybierają na wadze, te na wsi głodne chodzą do szkoły. Dokument koncentruje się na obawach, celach i ambicjach Chińczyków  w czasie transformacji.

Z kolei we wtorki wyemitujemy serial „Taksówką po Azji” przedstawiający unikatowe historie taksówkarzy, dzięki którym zobaczymy najbardziej dynamiczne miasta w Azji. Kierowcy zabiorą nas w podroż po tych dobrze znanych ulicach i okolicach, jak również zakątkach miast, o których nigdy nie słyszeliśmy, opowiadając o blaskach i cieniach życia w wielkim mieście.

Środowe popołudnie poświęcimy niezwykłym podróżom kobiet na przełomie XIX i XX wieku. W tym okresie kobiety dopiero zaczynały podróżować na własną rękę. Bohaterki serii łączyły w sobie odwagę, ciekawość i pragnienie wolności. Podejmowały wyzwanie przygód i wypraw na krańce ziemi, zbierając interesujące opowieści. Każdy odcinek poświęcony jest przygodom jednej z nich, łącząc dzienniki, graficzną rekonstrukcję i materiały archiwalne. Seria „Podróżniczki” zawiera również wywiady z ekspertami, które pozwalają prześledzić historyczny kontekst.

Nasza czwartkowa propozycja to serial „Amsterdam, Londyn, Nowy Jork: trzy miasta zdobywają świat” opowiadający o bezwzględnej rywalizacji o dominację nad światowym handlem, rosnącą urbanizacją i rozwojem architektury. Od roku 1600 do chwili obecnej, Amsterdam, Londyn i Nowy Jork przyczyniły się do narodzin nowej miejskiej koncepcji. Używając specjalnie zaprojektowanych trójwymiarowych obrazów do rekonstrukcji ewolucji miasta w czasie i przestrzeni, doświadczymy fascynującej podróży. Zapraszamy do ITVN!

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA

ZAKŁAD KARNY
Następny artykuł:

ZAKŁAD KARNY

tvnpix