Aktualności

powrót do listy

MEGATRANSPORTY

Polecane | Programy |
MEGATRANSPORTY
MEGATRANSPORTY  Foto: TVN

MEGATRANSPORTY

Górnicza winda naprawcza, zabytkowy wagon kolejowy, elementy suszarni bębnowej czy gigantyczna tarcza wiertnicza drążąca tunele warszawskiego metra - właśnie takie wyzwania czekają bohaterów trzeciej serii "Megatransportów". Zapraszamy do oglądania go w ITVN we wtorki od 27 lutego o godzinie 21.00 (CET – Berlin, Paryż), 22.00 (CST – Chicago), 23.00 (EST – Nowy Jork, Toronto)

MEGATRANSPORTYMEGATRANSPORTY
Foto: TVN

Megatransporty” to program o zwykłych ludziach, którzy w swojej codziennej pracy dokonują rzeczy niezwykłych - przewożą kilkudziesięciotonowe ładunki ponadgabarytowe drogą lądową. Często są to kosztujące fortunę urządzenia, dzięki którym wiele firm, zakładów i instytucji może działać szybciej, sprawniej i bezpieczniej - aby jednak te niesamowite maszyny trafiły do miejsc przeznaczenia w nienaruszonym stanie, potrzeba precyzyjnego planowania i skoordynowanego współdziałania zespołów wyspecjalizowanych firm transportowych.

Ekipa z Poznania przewozi szerokie na 6,5 oraz 7 metrów elementy suszarni bębnowej z Rumunii do Bułgarii - przewóz tak szerokich ładunków będzie dla zespołu prawdziwym sprawdzianem umiejętności. Tymczasem na Śląsku pod okiem Asi będzie przewożona górnicza winda naprawcza - to wyjątkowy transport, ponieważ winda nie będzie przewożona na naczepie, tylko holowana przez dwa ciągniki. W zakładzie kolejowym w Nowym Sączu rozpoczyna się załadunek niemal 40-tonowego wagonu z przełomu lat 50. i 60. - docelowo zabytek trafi do tworzonego właśnie muzeum kolejnictwa. Wagon ma zostać przewieziony na Śląsk – do Kuźni Raciborskiej, gdzie będzie remontowany. Trasa przejazdu długiego na 33 metry zestawu liczy ok. 250 km i ma zostać pokonana w jedną noc. Zapraszamy do oglądania programu TVN Turbo w ITVN! Tego nie można przegapić!

TEKST TVN

 

HIPNOZA
Następny artykuł:

HIPNOZA

tvnpix