EFEKT DOMINA
powrót do listy

EFEKT DOMINA

PolecaneProgramy

EFEKT DOMINA

Dramaty ludzi nie znają granic. Często dzieją się tuż obok, a czasami na zapomnianym końcu świata. Zapraszamy Państwa w podróż w towarzystwie Dominiki Kulczyk, która zmienia życie innych na lepsze. Już czas poruszyć razem z nią pierwszą kostkę domina! Kolejne odcinki programu „Efekt domina” będziemy prezentować w każdy piątek od 3 marca o godzinie 15.25 (CET – Berlin, Paryż), 15.15 (CDT – Chicago) i 16.15 (EDT – Nowy Jork, Toronto) w ITVN.

EFEKT DOMINAEFEKT DOMINA
Foto: TVN / DARIUSZ SZYMURA

Bohaterami programu „Efekt Domina” są ludzie potrzebujący pomocy i organizacje pozarządowe oraz wspierający je wolontariusze, którzy niosą ratunek niezależnie od szerokości geograficznej. Dominika Kulczyk od lat zajmuje się pomaganiem. Skutecznej i przemyślanej filantropii uczyła się w Rockefeller Foundation i Bertelsmann Foundation. Kulczyk Foundation, którą prowadzi, dociera do potrzebujących nie tylko w Polsce, ale także w najbiedniejszych regionach świata. Wspiera działające lokalnie organizacje pozarządowe, ponieważ one najlepiej znają potrzeby miejscowej społeczności.

EFEEFEKT DOMINAEFEEFEKT DOMINA
Foto: TVN / DARIUSZ SZYMURA

W pierwszym odcinku gospodyni odwiedza niewielki kraj należący do pierwszej, niechlubnej dziesiątki państw z najwyższą umieralnością z powodu AIDS. Tutejsi mieszkańcy często nawet nie wiedzą, że są zarażeni i nieświadomie przekazują wirusa innym. W Malawi umierają rodzice, a zostają bezbronne dzieci noszące bardzo często w swoim organizmie śmiertelną chorobę. Na szczęście państwo zaczyna coraz szerzej dbać o właściwą diagnostykę i bezpłatne leczenie. Powoli zmienia się świadomość Malawijczyków, ale potwornej ceny, jaką zapłaciło poprzednie pokolenie nie da się już niczym zadośćuczynić.

EFEKT DOMINAEFEKT DOMINA
Foto: TVN / DARIUSZ SZYMURA

Johna Samson, szesnastolatek, stracił oboje rodziców, gdy miał zaledwie 5 lat. Zmarli na AIDS. Młodzieniec przez wiele lat był bezdomny, zmagał się z HIV. Sam walczył o leki, bo ze wszystkich sił chciał żyć normalnie. Dziś jest uczniem szkoły dla sierot prowadzonej przez Jacaranda Foundation, którą kierują wspaniali ludzie – małżeństwo Mary i Luc. Tutaj spełniają się marzenia dzieci, a koszmar wspomnień pozostaje za murem. To również w tym miejscu Kulczyk Foundation sfinansowała remont budynku pod piekarnię dla szkoły zawodowej prowadzonej w ramach bezpłatnego systemu edukacji przez Jacaranda Foundation. Zapraszamy na wzruszające spotkanie z podopiecznymi tamtejszej placówki w ITVN! W następnych odsłonach poznają Państwo historie osób dotkniętych nieszczęściem m.in. w Nepalu, Tajlandii, Panamie, Ukrainie.

MATERIAŁ TVN

tvnpix