Aktualności

powrót do listy

WIECZORY FILMOWE

Filmy |
WIECZORY FILMOWE
SMAK PASJI  Foto: FILM &PICTURE

WIECZORY FILMOWE W ITVN

W każdą sobotę sierpnia wszystkich widzów zapraszamy wieczory filmowe w ITVN. Na ekranie będą mieli Państwo okazję zobaczyć włoski komediodramat „Kryptonit!”, historię opartą na faktach „Bank Lady”, komedię romantyczną „O jeden dzień więcej”, czy też francuski film obyczajowy „Smak pasji”. Zaczynamy już 3 sierpnia o godz. 22.45 (CDT – Chicago) i 23.45 (EDT – Nowy Jork, Toronto) i 5 sierpnia o godz. 20.45 (CET – Berlin, Paryż). Tego nie można przegapić!

Pierwszą naszą propozycją jest włoski komediodramat „Kryptonit!”. Film opowiada o szalonym dzieciństwie dziewięcioletniego Peppino, który próbuje zrozumieć zagadkowy świat dorosłych. Rodzice bardzo go kochają, ale sami przeżywają problemy małżeńskie. Antonio zdradza Rosarię, zmagającą się z depresją, chorobą słabo rozpoznawalną w latach 70 i traktowaną jak fanaberia przez resztę rodziny. Antonio angażuje się w swój romans, a Peppino spędza czas pod opieką młodej i szalonej cioci, Titiny, która wprowadza chłopca w barwny świat hipisów. Jego największym bohaterem pozostaje jednak kuzyn Gennaro – ekscentryk  w czerwonej pelerynie, wierzący w posiadanie mocy Supermana.

BANK LADYBANK LADY
Foto: AURORA

Kolejny czwartek o 23.45 EDT i sobotę 20.45 CET proponujemy spędzić przy niemieckiej historii opartej na faktach pt. „Bank Lady”. Gisela Werler ma trzydzieści lat, prowadzi nudne i monotonne życie. Pracuje w fabryce tapet i mieszka z rodzicami na przedmieściach Hamburga. Jedynym urozmaiceniem są dla niej spotkania z kolegą z pracy, Uwe. Nieśmiała i wycofana kobieta marzy o zmianie. Wkrótce Uwe przedstawia jej Hermanna – pewnego siebie, czarującego i aroganckiego taksówkarza. Okazuje się, że mężczyzna rabuje banki. Uwe dołącza do kolegi. Gisela przekonuje kumpli, żeby dali jej szansę i zabrali ją ze sobą na napad. Wkrótce staje się w Niemczech prawdziwą gwiazdą, znaną jako „Banklady”. Nowa rola pozwoli jej odkryć swoją kobiecość i zupełnie nieznane oblicze osobowości. Razem z Hermannem stworzą duet, który przejdzie do historii.

Natomiast w czwartek 17 sierpnia o 23.45 EDT i w sobotę 19 sierpnia o 20.45 CET będą mieli Państwo okazję obejrzeć wyjątkową komedię romantyczną „O jeden dzień więcej”. Giacomo ma czterdzieści lat i nadal nie spotkał tej jedynej. Jest jednak w jego życiu kobieta, do której po cichu wzdycha. Spotykają się codziennie w tramwaju, ale Giacomo ciągle brakuje odwagi, żeby podejść do pięknej nieznajomej. Mimo to, zmęczony pytaniami przyjaciół o życie osobiste, wymyśla historię miłosną z kobietą z tramwaju w roli głównej. Wszystkim dookoła opowiada, że nareszcie poznał kogoś wyjątkowego i postanowił się zaręczyć. Wymyśla nieznajomej imię, zawód, okoliczności ich pierwszego spotkania. Tymczasem pewnego dnia to właśnie Michela robi pierwszy krok i zaprasza go na kolację. W restauracji wpadają na szefa  Giacomo, który jest zachwycony, że nareszcie może poznać „Agnese”, o której słyszał tak wiele... Giacomo jest zmuszony wyznać Micheli prawdę. Jak dalej potoczy się ta miłosna przygoda? Zachęcamy do oglądania.

O JEDEN DZIEN WIECEJO JEDEN DZIEN WIECEJ
Foto: RAI

W ostatni czwertek i ostatnią sobotę sierpnia zapraszamy na francuski film obyczajowy „Smak pasji”. Victor prowadzi restaurację w prowincjonalnym miasteczku. Jego sława sięga jednak daleko i ściąga licznych klientów. W wieku 65 lat mężczyzna dowiaduje się, że cierpi na poważną chorobę serca i będzie żył jeszcze najdłużej dwa lata. Bezdzietny i samotny Victor nie przejmuje się zanadto wizją szybkiej śmierci. Martwi go jednak konieczność znalezienia odpowiedniego następcy, który przejmie po nim restaurację. Dla jego pracownicy Valerie, to największe marzenie. Victor docenia zaangażowanie Val, ale uważa, że brak jej talentu, który czyni z szefa kuchni artystę. Pojawiający się kolejni kandydaci również nie spełniają jego oczekiwań. Zrezygnowany Victor traci nadzieję na znalezienie odpowiedniej osoby. Pewnego dnia, gdy przez przypadek próbuje przyniesionej do restauracji tarty, doznaje olśnienia. W ten sposób poznaje Annabelle. Jest przekonany, że tylko ona zasługuje na to, by zostać jego następcą. Okazuje się, że zderzenie dwóch tak silnych osobowości wywoła w restauracji prawdziwą rewolucję.  Na wyjątkowe wieczory filmowe zapraszamy do ITVN!

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA

PRZESŁONA
Następny artykuł:

PRZESŁONA

tvnpix