Aktualności

powrót do listy

STYCZNIOWE WIECZORY FILMOWE

Polecane | Filmy |
STYCZNIOWE WIECZORY FILMOWE
NIE PRZEGAP! 

STYCZNIOWE WIECZORY FILMOWE

W styczniu tradycyjnie już zapraszamy Państwa na wieczorne seanse filmowe. Zaprezentujemy produkcje włoskie, francuskie, czeskie i niemieckie. Nie zabraknie pasjonujących biografii, wzruszających dramatów, pięknych historii miłosnych, zabawnych komedii czy trzymających w napięciu filmów historycznych.

W święto Trzech Króli 6 stycznia o godzinie 20.50 CET, 20.55 CST i 21.55 EST zapraszamy na premierę wyjątkowego filmu wojennego „Rose i kapitan” pokazującego dojrzewanie znajomości tytułowych bohaterów, których w obliczu wojny i na przekor wrogości oraz dzielących ich różnic połączy piękna miłość.

W czwartek 5 stycznia o godzinie 22.45 CST i 23.45 EST  i w sobotę 7 stycznia o godzinie 21.00 CET zaprezentujemy z kolei francuską komedię romantyczną „Życie na własny rachunek”. To historia bezrobotnej Elisy, która po rozwodzie zmuszona jest samodzielnie utrzymać rodzinę. Życie na szczęście podsuwa jej niezwykłe rozwiązanie – zupełnie przez przypadek dostaje pracę w agencji reklamowej. Nowe wyzwania, nowi znajomi to tylko część zmian, które ją czekają. Na horyzoncie pojawi się też miłość.

ADRIANO OLIVETTI - SILA MARZENIAADRIANO OLIVETTI - SILA MARZENIA
Foto: RAI

W kolejne piątkowe wieczory 13 i 20 stycznia o 20.45 CET, 20.55 CST i 21.55 EST wyemitujemy „Adriano Olivetti – siła marzenia” - dwuczęściową biografię słynnego włoskiego przemysłowca, wizjonera i twórcy legendarnej maszyny do pisania Lettera 22. Podczas drugiej wojny światowej Adriano ratuje życie amerykańskiej kapitan lotnictwa, Karen Bates, nie przypuszczając, że kilka lat później kobieta ponownie pojawi się we Włoszech w charakterze szpiega, który śledzi każdy jego krok.

Wycieczkowicze” to komediowa propozycja ITVN. Przyjaźń, niespodziewane spotkania, letnie uniesienia miłosne i dzikie wakacyjne awantury znajdą odbicie w historii pełnej słynnego czeskiego humoru i delikatnej ironii. Na czeski film zapraszamy w sobotę 14 stycznia o 21.00 CET, 22.40 CST i 23.40 EST.

WYCIECZKOWICZEWYCIECZKOWICZE
Foto: VUVARTO

Natomiast w czwartek 19 stycznia o 22.45 CST i 23.45 EST i w sobotę 21 stycznia o 21.00 CET zaprezentujemy francuski thriller „Dla Ciebie zabiłem” inspirowany prawdziwą historią o fascynacji, zbrodni i miłości. Jak w typowym romansie Christian poznaje Isabelle, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Kobieta wyznaje mu, że jest ofiarą przemocy własnego męża. Przerażony i coraz bardziej zakochany Christian postanawia za wszelką cenę pomóc jej uwolnić się z chorej relacji.

Inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść z czasów drugiej wojny światowej to kolejna propozycja ITVN. Dwaj włoscy żołnierze zostają zesłani do obozu koncentracyjnego w Polsce. Jeden z nich, Mario Salustri, był przed wojną bokserem. Wielu poznanych przez niego więźniów to również sportowcy - są wśród nich Polacy, Belgowie, Anglicy, Francuzi i Rosjanie. Wkrótce w ich głowie rodzi się szalony i odważny pomysł zorganizowania na terenie obozu tajnych Igrzysk Olimpijskich. Na wyjątkowy dwuczęściowy film „Ukryte igrzyska” zapraszamy w piątek 27 stycznia o godzinie 20.45 CET, 20.55 CST i 21.55 EST.

UKRYTE IGRZYSKAUKRYTE IGRZYSKA
Foto: RAI

W ostatni czwartek miesiąca 26 stycznia o 22.40 CST i 23.40 EST i ostatnią sobotę miesiąca 28 stycznia o 21.00 CET zaprezentujemy niemiecki film „Zakochany Goethe” - historię wielkiej miłości jednego z najbardziej znanych poetów romantycznych, która doprowadziła do powstania jednego z najważniejszych dzieł tego okresu.

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORÓW

POLACY I NIEMCY - HISTORIA SĄSIEDZTWA
Następny artykuł:

POLACY I NIEMCY - HISTORIA SĄSIEDZTWA

tvnpix