Aktualności

powrót do listy

MOJA MATKA

Polecane | Filmy |
MOJA MATKA
MOJA MATKA  Foto: RAI

MOJA MATKA

24 lutego zaprezentujemy historię losów włoskiej rodziny i wielkiej miłości. Czy Nunzi, Uccio i ich dzieciom uda się odnaleźć szczęście w odległym Turynie? Zapraszamy na dwuczęściowy film „Moja matka” w piątek o godzinie 20.10 (CET – Berlin, Paryż), 20.00 (CST – Chicago) i 21.00 (EST – Nowy Jork, Toronto) do ITVN.

MOJA MATKAMOJA MATKA
Foto: RAI
Jest rok 1958. Nunzia, najpiękniejsza kobieta w Cisternino, poślubia swojego ukochanego Uccio. Wkrótce na świat przychodzą ich dzieci. Pomimo biedy, są bardzo szczęśliwi. Jednak kiedy pojawia się okazja wyjazdu do Turynu, gdzie właśnie została otwarta pierwsza fabryka Fiata, Uccio postanawia spróbować szczęścia.

Nunzia zostaje z dziećmi w Cisternino. Piękna i samotna Włoszka staje się obiektem zainteresowania i łatwą zdobyczą. Niemal dochodzi do tragedii, gdy dwóch mężczyzn próbuje ją zgwałcić. Pomimo twardego charakteru i wsparcia rodziny, po tym wydarzeniu kobieta decyduje się dołączyć do męża. Życie w Turynie nie należy do najłatwiejszych. W fabryce wybucha bunt robotników. Uccio, który musi utrzymać żonę i trójkę dzieci, nie przyłącza się do protestów, narażając się na niechęć ze strony kolegów.

MOJA MATKAMOJA MATKA
Foto: RAI

Tymczasem Nunzia zaprzyjaźnia się z Tiną, która opiekuje się jej dziećmi. Gdy pewnego dnia przyjaciółka wychodzi na randkę ze swoim ukochanym, zostaje zgwałcona przez trzech mężczyzn. Nunzia postanawia zeznawać w jej sprawie w sądzie. Jednak z powodu braku świadków i wpływów jednego z gwałcicieli, mężczyźni zostają uniewinnieni.

Z kolei Uccio awansuje i jako odpowiedzialny zarządca, zgłasza swoje obawy w związku z brakiem przestrzegania zasad bezpieczeństwa w fabryce. Jego uwagi zostają jednak zlekceważone. Wkrótce dochodzi do tragicznego wypadku. Uccio ratuje jednego z kolegów przed zmiażdżeniem przez maszynę. Sam natomiast w krytycznym stanie tafia do szpitala i zapada w śpiączkę. Jak dalej potoczą się ich losy? Na drugą część filmu zapraszamy w piątek 3 marca.

MOJA MATKAMOJA MATKA
Foto: RAI

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA

NA WSPÓLNEJ – ODCINKI 2429 – 2432
Następny artykuł:

NA WSPÓLNEJ – ODCINKI 2429 – 2432

tvnpix