Aktualności

powrót do listy

KURACJA

Dokumenty |
KURACJA
KURACJA   Foto: Wajda Studio Sp. z o. o.

KURACJA

W ten weekend widzów ITVN zabierzemy w podróż do najsłynniejszego polskiego uzdrowiska – Ciechocinka. Jacy ludzie tam przyjeżdżają? Czy terapia nie jest tylko pretekstem do ubarwienia swojego życia? Na dokument „Kuracja” wyróżniony na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Tofifest” zapraszamy w niedzielę 23 lipca o godz. 11.30 (CET – Berlin, Paryż) oraz w sobotę 22 lipca 12.00 (CDT – Chicago) i 13.00 (EDT – Nowy Jork, Toronto).

Każdego roku do Ciechocinka przyjeżdżają tysiące kuracjuszy, którzy chcą podreperować swoje zdrowie. Oczekują, że w krótkim czasie poczują się lepiej również duchowo. Kamera śledzi ich podczas rozmaitych zabiegów, posiłków, na koncertach i spacerach, jak również na zabawach i wieczorkach tanecznych.

Dzięki umiejętności obserwacji oraz sympatii do portretowanych osób, powstał ciepły i interesujący portret ludzi, dla których wyjazd do sanatorium staje się okazją do innego, lepszego spędzenia czasu. Autor filmu, Maciej Cuske, jest jednym z najzdolniejszych polskich dokumentalistów ostatnich lat. „Kuracja” została zrealizowana jako etiuda w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Andrzeja Wajdy. Zapraszamy do ITVN!

 

TEKST NA POSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA

UWAGA! PIRAT
Następny artykuł:

UWAGA! PIRAT

tvnpix