Aktualności

powrót do listy

GNIEW, WIATR NADZIEI

Filmy |
GNIEW, WIATR NADZIEI
GNIEW, WIATR NADZIEI   Foto: RAI

GNIEW, WIATR NADZIEI

Panorama losów ludzi z różnych warstw społecznych – od biednych emigrantów z południa po małomiasteczkowe elity – jest okazją do pasjonującej opowieści na temat ludzkich namiętności i dramatów oraz wielkich nadziei. Na włoski serial „Gniew, wiatr nadziei” zapraszamy do ITVN w piątki o godz. 20.00 (CET – Berlin, Paryż), 20.00 (CDT – Chicago) i 21.00 (EDT – Nowy Jork, Toronto).

Lata 50. w południowej części Włoch to okres wielkiej biedy dla ludzi z niższych warstw społecznych. Wielu z nich zdecydowało się wówczas na emigrację do północnych regionów kraju. Działał tam lepiej rozwinięty przemysł, który miał poprawić ich los i zapewnić im dobrobyt. Taką decyzję podejmują też Vito i Saruzzo Licata.

GNIEW, WIATR NADZIEI RAI GNIEW, WIATR NADZIEI RAI

Powodem ich wyjazdu jest nie tylko chęć rozpoczęcia lepszego życia i zerwania z niedostatkiem, ale także śmierć najmłodszego brata. W pociągu, Vito zakochuje się w pięknej dziewczynie o pseudonimie Orchidea, która trudni się nierządem. Los jeszcze wielokrotnie da im szansę kolejnych spotkań.

Tymczasem okazuje się, że sytuacja na północy Włoch również daleka jest od ideału. Przybysze z południa są napiętnowani i poniżani przez rdzennych mieszkańców. Robotnicy zaś każdego dnia ryzykują życie w pracy w niebezpiecznych warunkach, a gdy dochodzi do wypadków, sprawa jest tuszowana przez bogatych i ustosunkowanych notabli. Jak potoczą się ich dalsze losy? Na „Gniew, wiatr nadziei” zapraszamy do ITVN.

 

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA

I NIE OPUSZCZĘ CIĘ AŻ DO ŚLUBU - NOWY SEZON
Następny artykuł:

I NIE OPUSZCZĘ CIĘ AŻ DO ŚLUBU - NOWY SEZON

tvnpix