Aktualności

powrót do listy

EFEKT DOMINA - ODCINEK 8

Polecane | Programy |
EFEKT DOMINA - ODCINEK 8
EFEKT DOMINA - ODCINEK 8  Wideo: TVN

EFEKT DOMINA – ODCINEK 8

Wietnam to jeden z najszybciej rozwijających się krajów Azji Południowo-Wschodniej, ale nie wszyscy tak samo korzystają na tym rozwoju. Co roku, tysiące rodzin z biednych wietnamskich wsi migruje do miast w nadziei na lepszą przyszłość. Większość z nich trafia do slumsów, zasilając szeregi miejskiej biedoty. Właśnie w Wietnamie Dominika Kulczyk wspiera tych, którzy stanowią dla biednych ludzi ostatnią deskę ratunku. Na ostatni odcinek czwartego sezonu „Efektu Domina” zapraszamy w niedzielę 23 lipca o godzinie 18.35 (CET – Berlin, Paryż), 18.35 (CDT – Chicago) i 19.35 (EDT – Nowy Jork, Toronto) do ITVN.

Sytuacja osób przybywających do miast często bywa naprawdę tragiczna. Niejednokrotnie całymi latami mieszkają na ulicy i aby zdobyć pieniądze na jedzenie, zgadzają się na prostytuowanie swoich kilkuletnich dzieci, które wykorzystywane są nocami w dzielnicach rozrywki przez zachodnich turystów. W tym odcinku „Efektu Domina” Nhan i jego wnuczek będą dla widzów przewodnikami po ulicach Sajgonu. 64-letni Nhan w czasie wojny wietnamskiej stracił nogę i oko. Całymi dniami przemierza parne i pełne zgiełku ulice Sajgonu, sprzedając za grosze losy loteryjne. W codziennej tułaczce po ruchliwym i niebezpiecznym mieście towarzyszy mu czteroletni wnuczek, którym nie ma kto się zaopiekować.

To właśnie w Sajgonie na początku lat 90. rozpoczęła działalność Fundacja Christiny Noble. Mama Tina, jak nazywają ją wszyscy, to niezwykła kobieta z Irlandii, która poświęciła życie ratowaniu dzieci ulicy. Doświadczyła głodu, gwałtu, została siłą rozłączona ze swym rodzeństwem, trafiła do sierocińca. Sama była dzieckiem ulicy, ale do tej pory pomogła już tysiącom dzieci ulicy. W odcinku poznajemy zarówno Chrisinę Noble, jak i jej córkę Helenitę, która od kilku lat kieruje pracami fundacji. Dominika Kulczyk wsparła wspaniałe projekty Fundacji Christiny Noble, finansując dożywianie dzieci oraz dostęp do opieki zdrowotnej.

MATERIAŁY TVN

DOROTA WAS URZĄDZI
Następny artykuł:

DOROTA WAS URZĄDZI

tvnpix