Aktualności

powrót do listy

EFEKT DOMINA

Polecane | Programy |
EFEKT DOMINA
EFEKT DOMINA - ODC. 4  Foto: TVN / Tatiana Jachyra

EFEKT DOMINA – ODCINEK 4

Dominika Kulczyk z akcją pomocową dociera do jednego z najbiedniejszych krajów świata – Malawi. W ostatnich latach na przemian nawiedziły go niszczące plony susze i powodzie. To właśnie państwo ma jeden z najniższych na świecie wskaźników dostępu do opieki medycznej, a ponad 6,5 milionów Malawijczyków potrzebuje pomocy żywnościowej. Na kolejny odcinek programu „Efekt Domina” zapraszamy w niedzielę 25 czerwca o godzinie 18.35 (CET – Berlin, Paryż), 18.35 (CDT - Chicago) i 19.35 (EDT - Nowy Jork, Toronto) do ITVN.

W tym odcinku Dominika Kulczyk odwiedza dystrykt Neno, w którym działa szpital prowadzony przez jedną z najlepszych organizacji pozarządowych na świecie Partners in Health. Od 2007 roku tworzony jest tu system opieki zdrowotnej dla ponad 150 tysięcy mieszkańców obejmujący również pomoc żywnościową i socjalną.

EFEKT DOMINAEFEKT DOMINA
Foto: TVN / Tatiana Jachyra

Kulczyk Foundation wspiera Partners in Health w Malawi w programie leczenia ciężkiego niedożywienia oraz podstawowego wsparcia w trudnych warunkach życiowych. Dofinansowuje także projekt Village Health Workers, dzięki któremu ponad 1000 lokalnych pracowników organizacji może dotrzeć z pomocą do wszystkich mieszkańców dystryktu.

MATERIAŁY TVN

HURAGAN
Następny artykuł:

HURAGAN

tvnpix