Aktualności

powrót do listy

ABSURDY DROGOWE

Polecane | Programy |
ABSURDY DROGOWE
ABSURDY DROGOWE   Foto: TVN PIOTR MIZERSKI

ABSURDY DROGOWE – NOWY SEZON

Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała kontynuują swe rozwijające wycieczki po Polsce, podczas których poszukują przyczyn rozmaitych absurdalnych rozwiązań drogowych. Prototypowa Syrenka o tajemniczym symbolu S201 zawiezie ich w miejsca, gdzie urzędnicy lekką ręką wydali ogromne pieniądze na niefunkcjonalne obiekty infrastruktury komunikacyjnej. Premierowe „Absurdy drogowe” w ITVN jużod 5 lutego w każdą niedzielę o godzinie 18.10 (CET – Berlin, Paryż), 18.05 (CST – Chicago) i 19.05 (EST – Nowy Jork, Toronto) do ITVN!

W nowej serii znanej i lubianej produkcji TVN Turbo „Absurdy drogowe” pokażemy między innymi zakaz parkowania na drodze, na którą nie można wjechać, przerwę w asfalcie na drodze po remoncie, ścieżkę rowerową o porażającej długości... 20 metrów czy rzadko uczęszczany wiadukt łączący pole z polem! Ponadto udamy się do Koszalina, w którym urzędnicy w ciekawy sposób odchudzili miejskie ulice i sprawdzimy, co robią progi zwalniające na rondzie w Kołobrzegu. Warszawa nie po raz pierwszy zademonstruje nam nadproduktywność w kwestii słupków U12c, a Opole Lubelskie – 10 centymetrów chodnika i zakaz ruchu pieszych przy przejściu.

Z kolei w Grodzisku Mazowieckim Kamil i Krzysiek odnajdą najbardziej uprzejme skrzyżowanie w Polsce, a w Łodzi – pozostałości po niezrealizowanej inwestycji tramwajowej. Zbadamy też ciekawy przypadek z Lublina, gdzie na jednym ze skrzyżowań, chcąc jechać prosto, jedziesz w prawo. W Łukowie Syrenka S201 przejedzie przez rondo, na którym nie można zawracać, a w Kielcach minie mało przydatne ekrany dźwiękochłonne. Ostatni przystanek to Koniecpol, gdzie kolorowe latarnie oświetlają nie tylko drogę, ale i rowy. Zatem zapraszamy do oglądania ITVN!

 

MATERIAŁY TVN TURBO

WIOSNA W ITVN
Następny artykuł:

WIOSNA W ITVN

tvnpix