Aktualności

powrót do listy

36,6°C

Polecane | Programy |
36,6°C
36,6  Foto: TVN

36,6°C – ODCINEK 7

Jak z sukcesem zadbać o formę i sylwetkę przed latem? Czy istnieje bezpieczne opalanie? Jak zareagować gdy na skórze znajdziemy kleszcza? W siódmym odcinku 36,6°C  Ewa Drzyzga wraz z ekspertami porozmawia o bezstresowej diecie, sposobach zabezpieczenia się przed czerniakiem i boreliozą. Jak zwykle pojawią się także niezwykli goście! Premiera nowego odcinka w czwartek 18 maja o godz.21.35 (CET – Berlin, Paryż), 21.10 (CDT - Chicago) i 22.10 (EDT - Nowy Jork, Toronto) w ITVN.  

36,6 TVN EAST NEWS 36,6 TVN EAST NEWS
36,636,6
Foto: TVN / MARLENA BIELIŃSKA
36,6 TVN EAST NEWS 1.jpg36,6 TVN EAST NEWS 1.jpg

Z powodu otyłości cierpi ponad połowa Polaków. Zmagają się oni nie tylko ze zbędnymi kilogramami, ale przede wszystkim z zagrożeniami dla zdrowia jakie niesie za sobą nadwaga. Dlatego walkę o szczupłą sylwetkę i zdrowie podejmuje bardzo wiele osób, korzystając z najróżniejszych modnych diet i specyfików. Do skutecznej utraty wagi bez efektu jojo potrzebna jest jednak także silna wola, determinacja i wiedza. W nowym odcinku 36,6 °C Ewa Drzyzga wraz z ekspertem zaproponuje sposób na odchudzanie wymagający tylko jednego – skupienia podczas zasiadania do stołu. Murowany, wspaniały efekt potwierdzony naukowo!

Złamana kość zrasta się sama. Czasem jednak w wyniku wypadku obrażenia i uszkodzenia kości są tak rozległe, że organizm nie jest w stanie naprawić szkód. Wówczas rozwiązaniem jest wynalazek grupy kobiet naukowców, pod przewodnictwem prof. Grażyny Ginalskiej. Zespół badawczy wymyślił i opatentował materiał, który wygląda jak kreda, ale wszczepiony w ciało, między fragmenty złamanej kości – zmienia się… w prawdziwą kość! W programie osobiście pojawi się badaczka i ludzie, którzy zawdzięczają jej przywróconą sprawność.

Wraz z nadchodzącym latem pojawia się zagrożenie boreliozą – niebezpieczną chorobą przenoszoną przez kleszcze. Warto uzbroić się w rzetelną wiedzę o tej chorobie, sposobach jej przenoszenia, metodach leczenia, a przede wszystkim o tym, jak sobie radzić w momencie, kiedy na skórze znajdziemy kleszcza.

W programie eksperci będą rozmawiać również o opalaniu. W końcu lato to czas wakacji, odpoczynku, pięknej, brązowej skóry. Kontakt ze słońcem jest dla zdrowia z jednej strony niezbędny  ze względu na witaminę D i równocześnie niebezpieczny z powodu długotrwałej ekspozycji na słońce, która może powodować czerniaka. Jak znaleźć złoty środek między ostrożnością, a zdrowiem i radością z życia? Eksperci „36,6 °C” doradzą i wskażą odpowiednie środki zaradcze, chroniące przed nowotworem skóry oraz czas i właściwe sposoby zażywania kąpieli słonecznych. Zapraszamy do ITVN.

MATERIAŁY TVN

19+, O MŁODOŚCI
Następny artykuł:

19+, O MŁODOŚCI

tvnpix